לייעוץ חינם התקשרו

052-6526265

**

תודה על פנייתך! בקרוב נשוחח

או השאירו פרטים 

תהליך הטיפול בקליניקה

שלב 1 מפגש אבחון מורה, בדיקת סגנון למידה, שיחות עם צוות בית הספר ואנשי מקצוע, עיון באבחונים. 

שלב 2 הכנת תכנית ההתערבות האישית המותאמת לתלמיד ומשלבת מטרות בהוראה מתקנת עם תחומים נוספים על פי הצרכים לעיתים בשילוב ההורים. בשלב זה מותאמת תכנית לימודית, משחקים קוגניטיביים ולימודיים על פי הגיל והצורך...

 

"עדן היקרה,

לא האמנו שדניאל יתקדם ככה בזמן כל כך קצר. העבודה המסורה שלך איתו היחס האישי והמקצועי החזירו לו את האמונה שלו בעצמו ואת הסקרנות והשמחה בלמידה לאחר ששנים היה מתוסכל בבית הספר בגלל לקות הלמידה שלו. כשפנינו אלייך היינו חסרי תקווה. היה לנו מזל גדול שמצאנו אותך...."

הורים ממליצים
הצטרפו אלינו לפייסבוק

  ADHD

הפרעת קשב וריכוז
 
 
 
 
 
הוראה מתקנת להפרעת קשב וריכוז (ADHD)

 

ADHD (הפרעת קשב, ריכוז והיפראקטיביות) הינה הפרעה התפתחותית כרונית בעלת השלכות התנהגותיות, רגשיות, חברתיות ולימודיות. זו אחת מהבעיות הנפוצות ביותר בקרב ילדים המטופלים בבריאות הנפש ובסביבה החינוכית. כ-4%-10% מהילדים מאובחנים עם ADHD (תלוי במדינה בה נערך המחקר). קיימים שלושה טיפוסים של ADHD: הטיפוס עם הקושי הקשבי בלבד, הטיפוס עם קושי קשבי והיפראקטיביות וכן הטיפוס עם היפראקטיביות בלבד.

 

על מנת לאבחן הפרעת קשב וריכוז יש לגשת לנוירולוג אשר לרוב  שולח למבדק TOVA, BRC  או MOXO בו נבדקים תפקודי הקשב עם וללא ריטאלין. אם נצפתה בעבר תופעות לוואי חמורות מנטילת התרופה יש לידע את הרופא. הרופא גם לעיתים מבקש שהמחנכת בבית הספר תמלא שאלון קונורס. שאלון קונורס הוא שאלון הבודק מאפייני ADHD של התלמיד. כמו כן , הרופא עורך תשאול של הילד ושל ההורים ולבסוף מכריע אם מדובר בהפרעת קשב וריכוז ומציע את הטיפול המתאים.

 

לעיתים הטיפול המוצע הוא טיפול תרופתי ורופאים מיומנים מקפידים לתת את התרופה במקביל לשקילת הילד על מנת לקבוע את המינון המדוייק. בשלבים ההתחלתיים של נטילת התרופה, אם בחרתם בסוג זה של טיפול, עליכם להיות ערנים לשינויים אצל הילד ובהתאם ליצור קשר עם הרופא ולהתייעץ עימו לגבי המשך הטיפול.

 

לעיתים קיימים קשיים בנוסף לסימפטומים של ADHD. רוב ההורים לילדים מאובחנים ב-ADHD מזהים את הקשיים הנוספים לסימפטומים של ADHD. קשיים אלו יכולים להתבטא בקושי לווסת תחושות ורגשות, אי הבנה של מצבים חברתיים, התנגדות לגורמי סמכות, התפרצויות זעם, סלידה מלימודים, איחורים מרובים ועוד.

 

לעיתים קרובות, ילדים מאובחנים סוחבים קשיים נוספים על גבם מבלי שעולם המבוגרים יבחין בבעייתם. הוראה מתקנת משולבת כוללת טכניקות המסייעות בשיפור היכולת לעצור ולחשוב לפני המעשה. וכן בטכניקות אימון המסייעות בתכנון ובהתארגנות ועוד. בעזרת הוראה מתקנת משולבת הנעזרת בטכניקות מותאמות ניתן לשפר ולהיטיב את אורח חייהם של ילדים מאובחנים.

אם הגעתם לאתר שלי כנראה שנושא לקויות למידה/ADHD נוגע לכם באופן אישי. הפנו אתכם להוראה מתקנת? מעוניינים במענה מקצועי ומדוייק להתמודדות של ילדכם? 

הגעתם למקום הנכון! 

 

שמי עדן הר, עוסקת בהוראה מתקנת ואסטרטגיות למידה ב- 14 השנה האחרונות. שיטות הלמידה בהם אני משתמשת מגיעות מעולם ההוראה המתקנת ואסטרטגיות הלמידה, חלקם פרי פיתוח של הקליניקה וחלקם מתחומים נוספים אותם למדתי: CBT, טיפול במשחק, שימוש באמצעים מעולם הדרמה והאומנות בטיפול, טיפול בקשיים חברתיים ועוד.  

הכשרותיי וניסיוני הרב מאפשרים דיוק ומקצועיות לצד מתן מקום למשחק ולמידה בכייף. אני העורכת הראשית של מגזין קרוסלה - מיזם לתמיכה בלקויי למידה. בעבר ערכתי את מגזין פוקוס של אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב וכן מרצה בקורס נוירופידבק בבר אילן של מוח מצויין, מעבירה סדנאות במוסדות פרטיים וציבוריים ואקדמיים.  

ליעוץ ללא עלות התקשרו: 052-6526265  

  • Wix Facebook page