לייעוץ חינם התקשרו

052-6526265

**

או השאירו פרטים 

שלב 1 מפגש אבחון מורה, בדיקת סגנון למידה, שיחות עם צוות בית הספר ואנשי מקצוע, עיון באבחונים. 

שלב 2 הכנת תכנית ההתערבות האישית המותאמת לתלמיד ומשלבת מטרות בהוראה מתקנת עם תחומים נוספים על פי הצרכים לעיתים בשילוב ההורים. בשלב זה מותאמת תכנית לימודית, משחקים קוגניטיביים ולימודיים על פי הגיל והצורך...

 

"עדן היקרה,

לא האמנו שדניאל יתקדם ככה בזמן כל כך קצר. העבודה המסורה שלך איתו היחס האישי והמקצועי החזירו לו את האמונה שלו בעצמו ואת הסקרנות והשמחה בלמידה לאחר ששנים היה מתוסכל בבית הספר בגלל לקות הלמידה שלו. כשפנינו אלייך היינו חסרי תקווה. היה לנו מזל גדול שמצאנו אותך...."

דיסקלקוליה

 
 
 
 
 
 
מהי דיסקלקוליה ואיך מטפלים?

דיסקלקוליה היא לקות למידה שהיא ספציפית לתחומי המתמטיקה: אריתמטיקה, גאומטריה, טריגונומטריה ועוד. לקות הלמידה מהסוג הזה עשוייה להופיע בסוג אחד ויותר.

 

האם לבני/בתי יש דיסקלקוליה?

 

תלמידים שלהם יש דיסקלקוליה מראים קושי במתמטיקה אך לאלכל תלמיד שלו יש קושי במתמטיקה אנו יכולים לומר שהוא תלמיד עם דיסקלקוליה. הדיסקלקוליה היא בעיה תפיסתית הספציפית למספרים ולכן נוכל להבחין בהפיכת המספרים. לדוגמא: במקום 51 יקרא התלמיד 15 ובמקום 9 יקרא 6.

 

קושי נוסף יכול להיות באי הבנה של המשמעות של סימני החילוק, הכפל חיבור והחיסור ולעיתים, כאשר יש הבנה, יחול בלבול לדוגמא: אם ישנו תרגיל חיבור אז התלמיד יחסר ולהפך. דרך נוספת שעשוייה לסייע להורים להבין אם הקושי של התלמיד הוא אכן דיסקלקוליה היא שכאשר התלמיד מחשב או פותר תרגיל הוא אומר את הדברים בקול רם. אין זה אומר בהכרח שישנה דיסקלקוליה אך זה מקמז על כך שאימץ לעצמו אסטרטגיה של המללה בשל קושי באירגון התהלוך הקוגניטיבי או קיבלות זיכרון עבודה מצומצמת

 

 ישנם תלמידים שצוברים פער במתמטיקה כל כך גדול כך שאינם מבנים את הנעשה בכיתה, בכל מבחן הם נכשלים ואם מקבלים 10-20 נקודות , זה בגלל שהעתיקו מחבר. תחושת הכישלון כבדה מאחר שהתפיסה הרווחת היא שמי שבקיא במקצוע זה הוא חכם ומי שלא טיפש. ילדים אלו מפתחים תפיסת מסוגלות עצמית נמוכה במתמטיקה שלעיתים נגררת לנושאים אחרים.

 

חוסר הצלחה במתמטיקה גם יכולה לגרום לחרדה ממתמטיקה וסירוב לפתור משוואות, תרגילים ולהכין שיעורי בית. החרדה מהמתמטיקה גורמת להימנעות ויוצרת מעין מעגל שחוזר אל עצמו בו התלמיד לא משקיע - מקבל ציונים לא טובים - חרד מהמקצוע - שוב לא משקיע וכן הלאה. תלמידים החרדים ממתמטיקה אינם בהכרח דיסקלקולים ולכן יש טעם רב בעריכת ההבחנה הזו על מנ לתת את הטיפול היעיל ביותר.

 

לעיתים הסיבה לחוסר הצלחה ממתמטיקה טמונה בתכנית לימודית שאיננה מתאימה לסגנון הלמידה של התלמיד כך לדוגמא, אם הוא לומד טוב יותר באמצעות שמיעה ובכיתה מלמדים באמצעות המחשות ושרטוטים - הוא עשוי לא להצליח ולפתח מכך תסכול גדול וחוסר מוטיבציה ללימוד המקצוע.

 

הוראה מתקנת משולבת מכילה את כל ההיבטים ודואגת לאבחנה נכונה ומקצועית ולאחר מכן בונה תכנית אישית לתלמיד המותאמת לו על פי סגנון הלמידה, הפער שצבר, התחשבות בקשיי שפה קריאה או כתיבה או ADHD. במקרים רבים עבודה נכונה ומקצועית המשלבת כייף ומשחקים עושה את ההבדל בין תלמיד שמתגבר על קשייו לבין תלמיד המגיע מתוסכל לשיעורים פרטיים.

 

 

אם הגעתם לאתר שלי כנראה שנושא לקויות למידה/ADHD נוגע לכם באופן אישי. הפנו אתכם להוראה מתקנת? מעוניינים במענה מקצועי ומדוייק להתמודדות של ילדכם? 

הגעתם למקום הנכון! 

 

שמי עדן הר, עוסקת בהוראה מתקנת ואסטרטגיות למידה ב- 14 השנה האחרונות. שיטות הלמידה בהם אני משתמשת מגיעות מעולם ההוראה המתקנת ואסטרטגיות הלמידה, חלקם פרי פיתוח של הקליניקה וחלקם מתחומים נוספים אותם למדתי: CBT, טיפול במשחק, שימוש באמצעים מעולם הדרמה והאומנות בטיפול, טיפול בקשיים חברתיים ועוד.  

הכשרותיי וניסיוני הרב מאפשרים דיוק ומקצועיות לצד מתן מקום למשחק ולמידה בכייף. אני העורכת הראשית של מגזין קרוסלה - מיזם לתמיכה בלקויי למידה. בעבר ערכתי את מגזין פוקוס של אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב וכן מרצה בקורס נוירופידבק בבר אילן של מוח מצויין, מעבירה סדנאות במוסדות פרטיים וציבוריים ואקדמיים.  

ליעוץ ללא עלות התקשרו: 052-6526265  

  • Wix Facebook page

הוראה מתקנת משולבת - הוראה מתקנת ברמת גן טל' 052-6526265. מייל: h.m.meshulevet@gmail.com. כל הזכויות שמורות לעדן הר ©