לייעוץ חינם התקשרו

052-6526265

**

תודה על פנייתך! בקרוב נשוחח

או השאירו פרטים 

תהליך הטיפול בקליניקה

שלב 1 מפגש אבחון מורה, בדיקת סגנון למידה, שיחות עם צוות בית הספר ואנשי מקצוע, עיון באבחונים. 

שלב 2 הכנת תכנית ההתערבות האישית המותאמת לתלמיד ומשלבת מטרות בהוראה מתקנת עם תחומים נוספים על פי הצרכים לעיתים בשילוב ההורים. בשלב זה מותאמת תכנית לימודית, משחקים קוגניטיביים ולימודיים על פי הגיל והצורך...

 

"עדן היקרה,

לא האמנו שדניאל יתקדם ככה בזמן כל כך קצר. העבודה המסורה שלך איתו היחס האישי והמקצועי החזירו לו את האמונה שלו בעצמו ואת הסקרנות והשמחה בלמידה לאחר ששנים היה מתוסכל בבית הספר בגלל לקות הלמידה שלו. כשפנינו אלייך היינו חסרי תקווה. היה לנו מזל גדול שמצאנו אותך...."

הורים ממליצים
הצטרפו אלינו לפייסבוק

  דיסגרפיה

שיפור הכתיבה, כתיבה נכונה
 
 
 
 
 
 
מהי דיסגרפיה ואיך מטפלים?
 
דיסגרפיה היא לקות כתיבה, קושי של תלמיד/ה בכתיבה. ניתן לאבחן דיסגרפיה על ידי אבחון פסיכו-דידקטי החל מהגיל בו הילד מתחיל לכתוב. כמו כן, האבחון לא יעשה מיד עם רכישת אוריינות הכתיבה אלא לאחר שנצפה פער ביכולת הכתיבה של התלמיד תוך השוואה לבני כיתתו.
 
תלמידים רבים שאינם מראים שום קושי לימודי ולהפך, אפילו זוכים להצלחה לימודית לעיתים מציגים מחברות לא מסודרות, מתלוננים על כך שלא מעוניינים להכין שיעורי בית או להעתיק מהלוח, לא כותבים ביומן, הכתב גדול מידי או קטן מידי, הכתב לא מתחיל בתחילת השורה, אין רווחים בין המילים, יש שגיאות כתיב מרובות.
 
כשכל הסימנים הללו מופיעים או חלקם כדאי לקחת את התלמיד להוראה מתקנת עוד לפני האבחון, על מנת לדעת אם יש צורך באבחון. בקליניקה של הוראה מתקנת משולבת יש את הכילים להבחין אם לתלמיד יש קושי משמעותי בכתיבה ואם כן, את הכילים לשפר קושי זה.
 
האבחנה של הדיסגרפיה צריכה להיות מדוייקת ומפורטת. האמירה "לילד יש דיסגרפיה" איננה מספקת. אך אם הגורם המאבחן אבחן באופן בלתי מפורט מורה להוראה מתקנת המיומנת במקצוע תוכל באמצעות אבחון מורה להשלים את האבחנה באופן בו ניתן יהיה לטפל בתלמיד בכלים מדוייקים להם הוא זקוק. למעשה, כמו לדיסלקסיה, גם לדיסגרפיה יש סוגים שונים. הם מסווגים על פי מקור הדיסגרפיה. כך לדוגמא, מקור דיסגרפיה הטמון בקשיים מוטוריים, יזכה לטיפול מיוחד כמו החלפה לעפרון עבה יותר, חיזוק שרירי היד או במקרים מסויימים יופנה למרפאה בעיסוק המתמחה בתחום. בשל כך, חשוב לאבחן נכון מהי הדיסגרפיה בה יש לטפל. ובשל כך חשוב להגיע למורה מומחה ובעל ניסיון. 
 
הוראה מתקנת לשיפור הדיסגרפיה תתייחס גם לשגיאות כתיב ותציע לתלמיד אסטרטגיות שונות לתיקון שגיאות הכתיב. שוב, על פי סוג הדיסגרפיה ועל פי סגנון הלמידה של התלמיד.  כמו כן, תהליך האבחנה יתייחס למנח היד על העפרון בזמן כתיבה וציור, כלומר, האם הילד מחזיק את העפרון ביעילות עבורו או שמפגין מאמץ רב בכתיבה? האם הילד לוחץ מידי על העפרון או מעט מדי (טונוס שרירים גבוה או נמוך).
 
בקליניקה של הוראה מתקנת משולבת דואגים לשיפור הקושי בכתיבה כלומר, שואפים לייצר מצב בו הילד לא יתקשה לכתוב, או יתקשה פחות בזמן מינימלי. וכמו כן, שגיאות הכתיב יתמעטו או יעלמו לחלוטין. בקליניקה של הוראה מתקנת משולבת נדאג לחפש מנגנוני פיצוי של הילד על הקושי שלו והילד ילמד לכתוב בצורה מיטבית בדרכו שלו, כלומר, הכלים לשיפור הכתיבה יותאמו לתלמיד.
 

אם הגעתם לאתר שלי כנראה שנושא לקויות למידה/ADHD נוגע לכם באופן אישי. האם קיבלתם הפניה להוראה מתקנת? מעוניינים במענה מקצועי ואישי לקשיים של ילדכם? הגעתם למקום הנכון! 

 

שמי עדן הר, מומחית להוראה מתקנת. ב-13 השנים האחרונות לימדתי מאות ילדים ונוער בשיעורי הצלחה גבוהים. התלמידים התקדמו, שיפרו יכולות ומיומנויות וחידשו את ההנאה מהלמידה. דבר שעזר להם בלמידה בבית הספר. באמצעות משחקים לימודיים ותכנית למידה אישית המותאמת לכל תלמיד הציונים עלו ואיתם ההערכה העצמית.

 

הכשרותיי וניסיוני מאפשרים דיוק ומקצועיות לצד מתן מקום למשחק ולמידה בכייף תוך ביטוי עצמי. 

 

 

  • Wix Facebook page