לייעוץ חינם התקשרו

052-6526265

**

תודה על פנייתך! בקרוב נשוחח

או השאירו פרטים 

תהליך הטיפול בקליניקה

שלב 1 מפגש אבחון מורה, בדיקת סגנון למידה, שיחות עם צוות בית הספר ואנשי מקצוע, עיון באבחונים. 

שלב 2 הכנת תכנית ההתערבות האישית המותאמת לתלמיד ומשלבת מטרות בהוראה מתקנת עם תחומים נוספים על פי הצרכים לעיתים בשילוב ההורים. בשלב זה מותאמת תכנית לימודית, משחקים קוגניטיביים ולימודיים על פי הגיל והצורך...

 

"עדן היקרה,

לא האמנו שדניאל יתקדם ככה בזמן כל כך קצר. העבודה המסורה שלך איתו היחס האישי והמקצועי החזירו לו את האמונה שלו בעצמו ואת הסקרנות והשמחה בלמידה לאחר ששנים היה מתוסכל בבית הספר בגלל לקות הלמידה שלו. כשפנינו אלייך היינו חסרי תקווה. היה לנו מזל גדול שמצאנו אותך...."

הורים ממליצים
הצטרפו אלינו לפייסבוק

תהליך הטיפול

 

צוות בית הספר הפנה אתכם להוראה מתקנת? או שמא צוות המכון בו ערכתם את האבחון? הרבה הורים שמגיעים אליי שואלים אותי מהו תהליך הטיפול של הוראה מתקנת בילדים שאובחנו עם לקויות למידה או ADHD. לאורך השנים פיתחתי תהליך מסודר ומוסדר המאפשר להורים שקיפות ומעורבות בתהליך ההוראה המתקנת.

 

באופן זה הם יכולים להמשיך את התהליך של ההוראה המתקנת בבית ולסייע בקידום ילדם המאובחן עם ADHD או לקות הלמידה. התהליך הוא דיי פשוט אך חשוב מאוד שמאחורי התהליך יעמוד אדם עם הניסיון והמומחיות המספקים על מנת לייצר אבחנה טובה של התלמיד לאור האבחון, שיחות עם הצוות הלימודי והמשפחה הקרובה. כשתגיעו לקליניקה צפוי לכם התהליך הבא:

 

שלב 1 מפגש אבחון מורה, בדיקת סגנון למידה, שיחות עם צוות בית הספר ואנשי מקצוע, עיון באבחונים. 

 

שלב 2 הכנת תכנית ההתערבות האישית המותאמת לתלמיד ומשלבת מטרות בהוראה מתקנת עם תחומים נוספים על פי הצרכים לעיתים בשילוב ההורים. בשלב זה מותאמת תכנית לימודית, משחקים קוגניטיביים ולימודיים על פי הגיל והצורך. בשלב הזה על ההתאמה להיות מושלמת לפי האבחון והשיחות עם צוות בית הספר וכן לצדדיו השונים של התלמיד: לתחושותיו ורגשותיו, רמת הויסות החושי, יכולות ללמידת אסטרטגיות וכו. בשלב זה ינוסחו המטרות היחודיות לתלמיד וכאשר יוגשמו מטרות אלו, ינוסחו מטרות חדשות.

 

שלב 3 תהליך ההוראה המתקנת החל. השלב הזה הוא השלב האהוב עלי ביותר, יש בו את הנוקשות וההצמדות לתכנית ההתערבות האישית אך במקרים רבים התכנית הותאמה באופן מוצלח מאוד והתלמיד שהגשים תוך שיעורים ספורים את המטרות המקוריות וזכה למטרות חדשות. מידת ההתקדמות של התלמיד תלויה במידה רבה גם ביכולתיו האובייקטיביות וכן במוטיבציה שלו ללמוד. בשלב הזה הורים המעוניינים להשתתף בתהליך זוכים להדרכה על המשכיות העבודה בבית.

 

הוראה מתקנת משולבת מטפלת בנושא המוטיבציה לפי שיטת סוגי המוטיבציה של ריצ'ארד לבוי, מומחה בינלאומי בתחום, המתחקה אחר הסיבה לחוסר המוטיבציה ללמידה וסקרנות טבעית ומאפשרת חידוש מוטיבציה לימודית אצל ילדים המאובחנים עם לקויות למידה או הפרעת קשב וריכוז (ADHD). במקרים רבים טיפוח המוטיבציה מאפשר תהליך מהיר ויעיל יותר בכילים של ההוראה המתקנת, מאידך גיסא, תלמיד שלא נעשית עימו עבודה על המוטיבציה ולא מזוהים אצלו אזורי החוסר מוטיבציה יתקשה ללמוד אסטרטגיות חדשות ובעצם כל דבר.

 

בנוסף לנושא המוטיבציה, ישנם תחומים רגשייים הקשורים ללמודים הבאים לידי שיפור. כך לדוגמא, נושא הסנגור העצמי. תלמיד המאובחן בהפרעת קשב וריכוז או לקות למידה מתמודד לעיתים מול מערכת חינוך שלא רואה את קשייו באופן מספק, על כן עליו לדעת כיצד, באופן עצמאי, הוא יכול לפנות ולהעזר במסגרת הבית ספרית, כיצד להציג את הקושי שלו מול המערכת ללא בושה ולבקש עזרה.

 

תחומים אלו

  • Wix Facebook page